0: 2 / 0 : 1 /

Strzelcy bramek :

0 : 1 - Malek Daniel - 20 minuta

0 : 2 - Filipkowski Arkadiusz - 87 minuta

Pierwszy mecz derbowy od kilku lat zapowiadał się bardzo ciekawie. Zespół Orląt Reda to doświadczony zespół , ograny na IV ligowych boiskach. Nasz zespół to przede wszystkim młodość , w podstawowym składzie wystąpiło 5 juniorów z rocznika 1996/97.

Od początku meczu zespoły zastosowały taktykę „piłkarskich szachów” , każdy zespół pilnował własnej bramki i szukał okazji do zdobycia bramki . Pierwsza bramka w meczu padła w 20 minucie , gdzie po zagraniu w pole karne z rzutu wolnego stoper naszego zespołu skierował piłkę do bramki i Orkan prowadził 1 : 0. W pierwszej połowie nasz zespół zmarnował jeszcze dwie doskonałe sytuacje do zdobycia bramek , natomiast zespół z Redy nie stworzył sobie żadnej sytuacji 100% do zdobycia bramki.

Druga połowa to konsekwentna gra naszego zespołu i szukanie okazji do strzelenia następnych bramek. W 87 minucie po rzucie rożnym i powstałym zamieszaniu na polu karnym gospodarzy , piłkę do bramki skierował nasz zawodnik i Orkan prowadził 2 : 0. W trakcie drugiej połowy spotkanie nasz zespół zaliczył jeszcze poprzeczkę , słupek i jedną sytuację sam na sam z bramkarzem , a przeciwnicy stworzyli sobie dwie groźne sytuacje z którymi poradzili sobie nasi obrońcy . Zespół Orkana odniósł zasłużone zwycięstwo na które zapracował cały zespół.

Następny mecz zostanie rozegrany już w środę 27.08.2014r o godz. 18 na stadionie miejskim w Rumi z Potokiem Pszczółki.